Liga

Walki Białych Kołnierzyków (WCB – White Collar Boxing) to amatorska liga bokserska, której najistotniejszym elementem jest promocja zdrowego i aktywnego stylu zycia. Ponadto uczestnicy trenują rywalizację, przeżywają prawdziwe sportowe emocje i dostają solidną dawkę adrenaliny.


W każdej edycji zawodnicy zostają podzieleni na kategorie wagowe, które są ustalane tak, aby waga rywalizujących ze sobą kandydatów była jak najbardziej wyrównana.

wstępne kategorie dla mężczyzn to: do 70 kg/ do 80 kg/ do 90 kg/ 90 kg +
wstępne kategorie dla kobiet to: do 50 kg/ do 60 kg/ do 70 kg/ 70 kg +


Istnieje możliwość stworzenia nowej kategorii wagowej, jeżeli zbierze się odpowiednio liczna grupa. Udział może wziąć też każdy kto zdecyduje się sam przygotować nie płacąc za pakiet WBC a jedynie za udział w turnieju.

 

Każdy z zawodników otrzymuje pakiet startowy White Collar Boxing, który obejmuje;

 

  • wyposażenie pięściarskie (taśmy + rękawice + szczęki) firmy LEONE.
  • doradztwo dietetyczne
  • 30 treningów w okresie przygotowawczym do gali głównej
  • konsultacje treningowe/ rundy sparingowe z Rafałem Jackiewiczem dla ochotników
  • pakiet zdjęciowy,
  • kask oraz suspensor (ochraniacz krocza) we własnym zakresie, 
  • mental coaching,
  • zestaw odzywek firmy RealPharm,
  • komplet ubrań sportowych do walki (koszulka,spodenki) firmy BRACHOLE.

 

 

Każdy z ośrodków prowadzących zajęcia bokserskie dla amatorów organizuje własną galę eliminacyjną. Tu wyłonione zostają osoby, które biorą udział w uroczystej gali głównej. Jeżeli w danym mieście, w danej kategorii wagowej zgłosi się jedna osoba, to po okresie przygotowawczym bierze udział w gali finałowej bez wcześniejszych walk eliminacyjnych w klubie. Ostateczna lista walk oraz kategorii jest ogłaszana po zamknięciu listy kandydatów. Walki odbywają się w trzech dwuminutowych rundach, z jednominutowymi przerwami, według reguł bokserskich. Gale transmitowane będą na stronie www.bokser.org. W finale uczestnicy kategorii WHITE COLLAR BOXING walczyć będą o pas Championa WCB a w kategorii FIGHTER o debiut na gali boksu grupy SFERIS KNOCKOUT PROMOTION. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie.

Ośrodki treningowe są
zlokalizowane w miastach:

trening bokserski dla początkujących Warszawa